Obeziteye eğilim artıyor mu?

Çocuklarımız günümüzde televizyon, bilgisayar ve video oyunları karşısında daha uzun süreler oturuyor. Elbette günümüz şartlarında maruz kaldıkları bu aktiviteler hayatın gerçekleri olarak karşımızdalar ve onları çocuklarımızın hayatlarından tamamen çıkartabilmemiz çok mümkün değil. Öte yandan bunlar çocuklarımızın daha az hareket etmesine ve dolayısıyla metabolizmalarınında yavaşlamasına kadar varan nedenleri getirirken obezite gibi günümüzün en yaygın rahatsızlığından biriyle sonuçlanmasına kadar varabiliyor. Pek tabi obezitenin kaynağı olarak bunlar tek başına yeterli olamayabilir. Bunun genetik, besinsel ve çevresel faktörlerde nedenleri arasında yeralabilir. Ancak biz özellikle hareketsizlik ve bunun sonucu olarak obezite üzerine odaklanacağız.

Peki bunu önlemenin yolu yok mu?

Elbette var! Bunu önlemenin tek yolu da ailece sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyip, sağlıklı beslenme ve egzersize mutlaka vakit yaratmak. Beslenmeye göstereceğimiz özenle ve gerçekleştireceğimiz aktivitelerle obezite ile savaşmak mümkün.

Mesela besin tüketim miktarı ve seçimi obeziteyi etkileyen önemli faktörlerdendir. Burada gösterilecek özen sayesinde doğrudan fayda sağlamak mümkündür. Diğer taraftan çocukların ve gençlerin erişkinlerden daha aktif bir hayat sürdürdüğünü gösteren birçok çalışma olmakla birlikte asıl önemli olan hem o günkü hem de gelecekteki sağlık durumlarına yararlı olacak düzeyde egzersiz yapmalarıdır. Fiziksel aktiviteyi arttırmak için destekleyici hatta ısrarcı olmak gerekebilir. Bu anlamda My Gym yarattığı sıradışı programla 6 haftadan 13 yaşa kadar olan çocukların fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerine yardımcı olmaktadır.  My Gym’in çocuk spor ve oyun merkezlerinde özel tasarlanmış ve yaşlara uygun olarak düzenlenmiş dersler, müzik, dans, eğlenceler, oyunlar, özel oyuncaklar, salıncaklar, beden eğitimi, spor ve diğer özgün faaliyetler ile çocuklarımız bir yandan eğlenirken diğer yandan güç, denge, koordinasyon, ince ve bütüncül motor yetenekleri, çeviklik, esneklik, sosyal beceri ve en önemlisi öz güven kazanmaları sağlanmaktadır.

Sporu eğlenceli kılarak çocukları sağlıklı tutuyoruz!

Örneğin aşırı kilolar nedeni ile sorunlar yaşayan ABD’de çocukluk yaşı obezite hastalığı, 2-5 yaş arası çocukların %10’una tekabül eden sayıda son yirmi yılda iki kat artmıştır. My Gym kendine bu tehlikeli durumu tersine çevirmeyi ilke edinmiştir. Tesislerimiz, eğitim programlarımız ve hizmetlerimiz, çocukların beceri, güven ve pozitif öz imaj kazanmalarına yardım ederek onları sağlıklı birer yetişkin olmalarını sağlamaktadır. Bizler, çocukları anlayarak ve onlara olumlu takviyeler sunarak, yarışmacı atmosferden uzak dayanışmacı bir ortamda, öğrenmeyi eğlenceli ve heyecan verici kılarak çocuk yetiştirmeye ve obezite ile mücadelede kararlıyız.

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

 

 

Facebook